Timeline tar i bruk AR-teknologi fra Hidden for å vise fram Nytorget i Stavanger slik det har vært tidligere. Appen gir følelsen av at du faktisk drar bak i tid ved hjelp av AR-teknologi og lyd. Slik skal Timeline få brukeren til å oppleve tiden de er i. Enten det er på 1800-tallet da Petri-Skole var på Nytorget, eller enda tidligere da det var hestetorg. Siden brukeren har muligheten til å fritt velge hvilken tidsepoke de vil se, så slipper de å lære om det de synes er mindre interessant.
Bevare historie med teknologi
Som en del av oppgaven i faget Redaksjonell prosjektutvikling og entreprenørskap, også lettere kjent som BFJ302-1, utviklet Timeline-gruppen en forretningsplan. Der går de mer i detalj på hvordan de vil løse problemet: "Mediebyen blir plassert på en historisk plass på Nytorget og må vise at de vil ta vare på den stolte og lange historien til Stavanger."
Dette nettstedet bruker infokapsler slik at vi kan gi deg den best mulige brukeropplevelsen. Infokapsler lagres i nettlesren din og utfører funksjoner som å gjenkjenne deg når du returnerer til nettstedet vårt og hjelper oss forstå hvilke deler av nettstedet du finner interessant og nyttig.
Strengt nødvendige infokapsler
Strengt nødvendige infokapsler må være slått på hele tiden slik at vi kan lagre preferansene dine for infokapselinnstillinger.
Om du slår av denne infokapselen kan vi ikke lagre preferansene dine. Dette betyr at hver gang du besøker dette nettstedet må du slå på eller av infokapsler på nytt.